دلایل اصلی شکستن سوزن چرخ خیاطی

آیا شما هم در هنگام خیاطی با مشکلاتی مانند شکستن سوزن چرخ مواجه شده اید؟ یکی از رایج ترین مشکلات در زمان خیاطی شکستن سوزن آن است. تصور اینکه با کلی شوق شروع به کار خیاطی کرده اید تا لباس و یا محصولی را تولید کنید و در میانه کار به مشکل شکستن سوزن بربخورید کمی مایوس کننده خواهد بود. اما با بررسی نکات ساده ای می توانید به رفع این مشکل بپردازید. در ادامه قصد داریم تا درباره دلایل رایج شکستن سوزن چرخ خیاطی و روش هایی برای رفع این مشکل اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

دلایل اصلی شکستن سوزن چرخ خیاطی

یکی از مشکلاتی که خیاط ها امروزه با آن مواجه هستند، شکستن مداوم سوزن چرخ است که این مشکل دلایل متعددی دارد. اما اصلی ترین دلیل آن می تواند متریال استفاده شده در ساخت سوزن و همچنین کیفیت نامناسب برخی از سوزن های موجود در بازار باشد. البته از دیگر مشکلاتی که سبب شکسته شدن سوزن چرخ خیاطی می شود، می توان به نحوه تنظیم آن و همچنین میزان طول عمر سوزن اشاره کرد. گاهی ممکن است بهترین سوزن نیز به علت رعایت نکردن نکات تنظیمی، دچار شکستگی شود.

در ادامه قصد داریم چند مورد از دلایل دیگری که باعث شکستگی سوزن می شود را بررسی نماییم:

  • عدم تنظیم درست قاب ماکو:

یکی از متداول ترین مشکلاتی که منجر به شکستگی سوزن چرخ خیاطی می گردد، عدم تنظیم دقیق و درست قاب ماکو است. گاهی افراد به دلیل نداشتن آگاهی کافی و عدم مطالعه دقیق دفترچه راهنما، دچار مشکلاتی می شوند؛ برای مثال اگر آگاه باشید چگونه و به چه صورتی نخ ها را تنظیم کنید، دیگر با مشکلاتی نظیر تنظیم نبودن قاب ماکو روبه رو نخواهید شد.

  • درست بسته نشدن سوزن برروی چرخ خیاطی:

یکی دیگر از دلایل شکستگی سوزن می تواند استفاده از سوزن نامناسب و غیر استاندارد باشد. سوزنی که استاندارد باشد، کمی براق تر و همچنین دارای طول گودی بیشتری در پشتش است، همچنین مارک آن بر روی بدنه اش حک شده است. برای تعویض سوزن ابتدا باید پیچ آن را باز کرده و سوزن را طوری قرار دهید که شیار آن در سمت چپ قرار گیرد و در پایان پیچ را سفت کنید. توجه داشته باشید که اگر سوزن چرخ خیاطی را در جای مناسب خود قرار ندهید، امکان صحیح کار نکردن چرخ بسیار بالا است.

  • استفاده از سوزن های نامناسب:

سوزن های خیاطی دارای مدل های مختلفی هستند که هریک از آن ها با توجه به اینکه برای چه جنس پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت خواهد بود. برای مثال سوزن های پارچه چین، درشت تر از سوزن های دیگر هستند و به راحتی می توانند چند پارچه را همزمان دوخت بزنند. اما برخی از سوزن ها برای استفاده عمومی و عادی هستند که این مدل ها عموما برای تمامی پارچه ها مناسب اند. اگر درهنگام خیاطی به جنس پارچه توجه نکنید و از سوزن چرخ خیاطی نامناسب استفاده نمایید، امکان شکستن آن بسیار بالا خواهد بود.

راه حل هایی برای جلوگیری از شکسته شدن سوزن

توجه داشته باشید که هنگام استفاده از چرخ خیاطی نباید در حین دوخت، مدل و روش دوختن را عوض کنید؛ چرا که اینکار باعث شکستگی سوزن خواهد شد. از طرفی استفاده نادرست از چرخ  باعث تغییر حالت دادن سوزن خواهد شد و همین امر در زمان دوخت شما را به مشکل می اندازد و شرایط دوخت و دوز را برایتان سخت می کند. یکی دیگر از روش هایی که به شما کمک می کند تا از شکستن سوزن جلوگیری کنید، استفاده سوزن مناسب نسبت به جنس پارچه مورد نظرتان است. ضمنا انتخاب یک سوزن باکیفیت نیز می تواند در این راه کمک حال شما باشد و از شکستگی حین کار جلوگیری نماید.

سخن پایانی

یکی از متداول ترین مشکلات در زمان خیاطی شکستن مداوم سوزن چرخ خیاطی می باشد. این مشکل دلایل متعددی دارد که با رعایت برخی نکات می توانید به رفع آن بپردازید.

یکی از متداول ترین مشکلات که منجر به شکستن سوزن خواهد شد استفاده از سوزن های نامرغوب و بدون استاندارد است. سوزن های استاندارد و مناسب دارای مشخصه هایی مانند براق بودن به نسبت دیگر سوزن ها و حک شدن مارک بر رویشان هستند. مجموعه ما با نام خرازی ترمه یکی از فروشگاه های آنلاین در زمینه انواع تجهیزات خیاطی است. کلیه محصولات با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب نسبت به سایر رقبا به فروش می رسند. شما عزیزان می توانید برای بازدید از محصولات سایت و اطلاع از قیمت به قسمت دسته بندی سایت مراجعه نمایید.

 

ضمنا برای دریافت مشاوره ای کاملا رایگان می توانید با شماره تلفن های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.